W październiku wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej „Arka” uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Nauki Experyment. Oglądali interaktywną wystawę, podzieloną na cztery główne działy czyli hydroświat, drzewo życia, akcja: człowiek oraz niewidoczne siły. Główną ideą było nauczanie poprzez zabawę. Indywidualnie eksperymentowali prawa zachodzące w przyrodzie.

Świetnie bawili się w zabawach integrujących grupę m.in. przeciwieństwa, kalambury, zielone jabłuszko,  tworzenie historii niestety…/ na szczęście… itp. Przypomnieli sobie prawa i obowiązki wychowanków świetlicy „Arka”, podpisali kontrakt świetlicowy, przedyskutowali propozycje harmonogramu imprez i wyjazdów w tym roku świetlicowym, wykonali wspólny plakat pt. „ARKA TO MY!”.

W tym miesiącu tworzyli także interesujące oraz oryginalne  prace plastyczne dot. realizacji programu „Bezpiecznie i zdrowo” oraz „Maryja w Różańcu”.

Przygotowywali pyszne posiłki m.in. naleśniki z jabłkami, plince z ziemniaków, kanapki, jesienne sałatki oraz tosty.

Ponadto odbył się Dzień Chłopaka. Nasi „mężczyźni” uczestniczyli w konkursach oraz zabawach przygotowanych specjalnie na tą okazję –  chodzenie na szpilkach, jedzenie jabłek na drążku bez użycia rąk. Innym zadaniem było wykonanie makijażu wieczorowego oraz najpiękniejszej fryzury na odważnych i chętnych modelkach J Z dużym  zaangażowanie i chęcią wykonywali także inne zadania (śpiewali piosenki, jedli cytrynkę, wykonywali zadania sprawnościowe).