Nim się obejrzeliśmy, a minęły nam dwa miesiące nauki w szkole. Wrzesień był bardzo intensywny, a czy w październiku również mieliśmy dużo ciekawych zajęć? Przekonajcie się sami.

Zajęcia z ciocią Izą są stałym elementem naszej świetlicowej codzienności. W tym miesiącu odkrywaliśmy kultury innych krajów. Ciekawe było to, jak jeden gest może być różnie odebrany w zależności od kraju i panującej tam kultury. Mieliśmy także okazję do bycia biznesmenami, gdyż zakładaliśmy własne firmy. Pomysły były najróżniejsze – od księgarni i warsztatów samochodowych po firmy budowlane. Dzięki temu doświadczeniu trochę lepiej poznaliśmy samych siebie. Dowiedzieliśmy się, czy lepiej czujemy się jako kierownicy, dyrektorzy, czy osoby, które wykonują polecenia. Przez chwilę byliśmy także szalonymi wynalazcami, których maszyny mogą wpłynąć na losy przyszłości. Roboty pomagające w nauce i towarzyszące w zabawie to

tylko nieliczne z naszych pomysłów. Nie zabrakło też zajęć na temat zasad fair play. Ważne jest, by stosować je codziennie po to, by w grupie panowała atmosfera pełna koleżeństwa.

Swoje pomysły na zajęcia artystyczne realizowała z nami też p.Ala. W tym miesiącu powstały papierowe pudełka sowy, do których możemy pochować drobne skarby, obrazy z liści metodą frottage oraz ciasteczka z niespodzianką z okazji Dnia Nauczyciela.

Nasze ciocie również przygotowały dla nas ciekawe zajęcia. Były warsztaty o rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z agresją, plastyczne zabawy z abstrakcją, liga zadaniowa w tematyce jesiennej oraz… Dzień Marchewki, któremu towarzyszyła duża dawka witamin i dobrej zabawy. Mieliśmy także okazję zmierzyć się z dynią, robiąc jesienne lampiony i zajadając się ciastem dyniowym.

Październik nie rozczarował nas jeśli chodzi o atrakcje! Jedną z nich było wyjście na Bal Jesienny, który zorganizowała świetlica na ul. Jesionowej. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu oraz w loterii z nagrodami. Tego dnia nikt nie wyszedł bez słodkiej nagrody Najbardziej jednak utkwiła nam w głowach wycieczka do Torunia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zwiedzania miasta, odkrywanie jego tajemnic, a zwłaszcza tej najbardziej strzeżonej – przepisu na słynne toruńskie pierniki! My go znamy i wypróbowaliśmy w praktyce, pod okiem mistrzów.

Koniec miesiąca to czas zadumy i refleksji związanej z dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Wybraliśmy się na cmentarz, aby uprzątnąć zapomniane groby oraz zapalić na nich znicze. Skorzystaliśmy również z okazji i zwiedziliśmy krypty pod Kościołem Św. Ignacego.

Listopadzie…co tam dla nas szykujesz?

-Kasztany-

W Świetlice realizowane są projekty:

„Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego

„Żółty Talerz” finansowany przez Kulczyk Foundation