Okiem, uchem i słowem „poWRZESZCZ” o …

 

W ramach Programu Operacyjnego FIO Caritas Archidiecezji Gdańskiej i III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku realizują projekt pt. „Patrol pokoleniowy”. Projekt ten ma celu zmianę na lepsze w dzielnicy Gdańska Wrzeszcz. Nakierowany jest na aktywizację obywateli w sprawach publicznych z jednoczesnym połączeniem w działaniu ludzi młodych i seniorów.

 

Projekt łaczy w sobie:

– energię ludzi młodych,

– doświadczenie życiowe seniorów,

– wiedzę i umiejętności specjalistów z różnych dziedzin,

– zaangażowanie lokalnej społeczności Gdańska Wrzeszcza.

 

Aktualnie prowadzimy nabór wśród młodzieży z Trójmiasta w wieku do 24 lat – osób, które widzą problemy, z jakimi boryka się dzielnica Gdańska Wrzeszcz, chcą to pokazać i zmienić!

 

Osoby, które zakwalifikują się do projeku wyjeżdżają na weekendowy obóz integracyjny. Następnie cała grupa dzielona jest na 4 mniejsze i na począku listopada rozpoczynają warsztaty – każda grupa inny:

 

Þ       reportażu filmowego

–  obróbka obrazu, montaż filmów

Þ       reportażu radiowego

–  obróbka dźwięku, montaż dźwięku

Þ       reportażu prasowego

–  pisanie tekstów, robienie wywiadów

Þ       fotoreportażu

–  fotoreportaż, obróbka zdjęć

 

Warsztaty prowadzone są przez profesjonalnych szkoleniowców – reporterów, operatorów kamer, dziennikarzy, dźwiękowców, fotografów, grafików. Ponadto każdy uczestnik odbywa praktykę w radio, telewizji, gazecie lub redakcji portalu internetowego – w zależności od tematyki wybranego wcześniej warsztatu.

 

Natępnie do każdej grupy dołączają seniorzy i razem po otrzymaniu takiego sprzętu jak: dyktafon, aparat, kamera etc. grupy wychodzą do lokalnej społeczności, aby posłuchać o problemach, z jakimi boryka się ich dzielnica, co można mienić, polepszyć.

 

Kolejnym krokiem są warsztyty pisania wniosków na dofinansowanie konkretnych projektów poprawy sytuacji w dzielnicy. Każda grupa pisze, a spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze, które otrzymają środki na ich realizację!

 

Jak dostać się na warsztaty?

 

Wystarczy rozejrzeć się dokooła, pomyśleć o problemie, z jakim boryka się dzielnica Gdańska – Wrzeszcz i zadziałać w 3 krokach:

 

  1. Widzisz problem – brakuje placu zabaw? Brak miejsca na jazdę na deskorolce? Nie ma ławek przed budynkiem?
  2. Pokaż to – zrób zdjęcie, nakręć filmik komórką, napisz krótki tekst, nagraj wypowiedź.
  3. Prześlij materiał do 8 listopada 2012 do godz. 23:59 na e-mail kkostyszyn@caritas.pl.

 

Szczegółowe informacje: tel. 784 339 541 oraz kkostyszyn@caritas.pl.

 

 

„poWrzeszcz” – możesz zmienić!!