Przez ostatnie tygodnie mieszkańcy Gdańska Wrzeszcz aktywnie głosowali na pomysły pozytywnych zmian we Wrzeszczu. Mieli okazję zagłosować na maksymalnie trzy pomysły spośród siedmiu oraz możliwość dodania swojego pomysłu. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

 

Oto ich lista:

1.     Siłownia pod chmurką, czyli zakup urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Ustawienie ich na placu zabaw, aby np. mamy pilnujące dzieci mogły w tym czasie poćwiczyć.

2.     Wypożyczalnia sprzętu do pielęgnacji terenów zielonych, czyli zakup narzędzi ogrodniczych, które mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczyć, aby porządkować teren.

3.     Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych, czyli zakup i montaż stolików, ławek, posianie trawy na wybranych terenach.

4.     Ukwiecenie Wrzeszcza, czyli zakup i postawienie dużych donic z kwiatami oraz zakup doniczek, kwietników, kwiatów i zasadzenie ich na parapetach kamienic mieszkańców jednej z ulic dzielnicy.

5.     Graffiti, czyli stworzenie artystycznego graffiti na jednej ze ścian bloku lub wybranym brzydkim murze.

6.     Zakup stołów do ping-ponga, czyli zakup ww. stołów i ustawienie ich w wybranych miejscach.

7.     Zakup stołów do gry w szachy, czyli zakup ww. stołów i ustawienie ich w wybranych miejscach.

8.     Twój pomysł na pozytywną zmianę we Wrzeszczu…….

 

Trzy wybrane przez lokalną społeczność pomysły zostaną zrealizowane dzięki pozyskanemu finansowaniu z  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jednakże dokonamy tego TYLKO z pomocą   mieszkańców Wrzeszcza.

 

Ogłoszenie wyników już we wtorek 07.05, godz. 18:00 na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Gdańska –Wrzeszcz, które odbędzie się w siedzibie III LO w Gdańsku, ul. Topolowa 7.

 

Zapraszamy i razem zmieniajmy naszą dzielnicę!

 

Zapraszamy również na  stronę Facebook – > Zmieniamy Wrzeszcz z Patrolem Pokoleniowym

 

Więcej informacji nt projektu: Kasia 784 339 541, Paweł 500 068 576