Patrol Pokoleniowy toprojekt, którego celem jest rozbudzenie świadomości i aktywności społecznej w sprawach publicznych przy jednoczesnym zaangażowaniu młodzieży i seniorów.

 

Miejscem realizacji przedsięwzięcia jest Gdańsk Wrzeszcz  – jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, gdzie niektóre zakątki  są bardzo zaniedbane. Poprzez rozpoczęte przez nas działania chcemy dokonać pozytywnych zmian w tym rejonie Wrzeszcza angażując w działania także lokalną społeczność dzielnicy.

 

Dlatego też, na początku kwietnia 2013 zorganizowaliśmy spotkanie z lokalną społecznością, aby usłyszeć ich opinie na temat dzielnicy, w której mieszkają, czy im się podoba, co by zmienili.

 

Na spotkanie przybyło ponad 30 osób i wspólnymi siłami powstało wiele pomysłów na pozytywną zmianę we Wrzeszczu. Niektóre pomysły odbierane były bardzo żywiołowo. Następnie wraz z grupą seniorską wszystkie pomysły zostały przeanalizowane pod względem możliwości ich realizacji. Kolejnym krokiem będzie głosowanie z udziałem mieszkańców Wrzeszcza na pomysły, które według ich są priorytetowe.

 

Oto ich lista:

1.     Siłownia pod chmurką, czyli zakup urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Ustawienie ich na placu zabaw, aby np. mamy pilnujące dzieci mogły w tym czasie poćwiczyć.

2.     Wypożyczalnia sprzętu do pielęgnacji terenów zielonych, czyli zakup narzędzi ogrodniczych, które mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczyć, aby porządkować teren.

3.     Zagospodarowanie i uporządkowanie terenów zielonych, czyli zakup i montaż stolików, ławek, posianie trawy na wybranych terenach.

4.     Ukwiecenie Wrzeszcza, czyli zakup i postawienie dużych donic z kwiatami oraz zakup doniczek, kwietników, kwiatów i zasadzenie ich na parapetach kamienic mieszkańców jednej z ulic dzielnicy.

5.     Graffiti, czyli stworzenie artystycznego graffiti na jednej ze ścian bloku lub wybranym brzydkim murze.

6.     Zakup stołów do ping-ponga, czyli zakup ww. stołów i ustawienie ich w wybranych miejscach.

7.     Zakup stołów do gry w szachy, czyli zakup ww. stołów i ustawienie ich w wybranych miejscach.

8.     Oczywiście można dodać również swój pomysł.

 

Jednak UWAGA! Wszystkie pomysły będziemy realizować TYLKO przy współudziale mieszkańców.

Zapraszamy i razem zmieniajmy naszą dzielnicę!

 

Zapraszamy również na  stronę Facebook – > Zmieniamy Wrzeszcz z Patrolem Pokoleniowym

 

Więcej informacji nt projektu: Kasia 784 339 541, Paweł 506 043 922