W dniu 8 czerwca 2010 roku Warsztat Terapii Zajęciowej z Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Ojca Pio w Gdyni wziął udział w II Olimpiadzie Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Pomorskiego.
W reprezentacji znaleźli się : kapitan drużyny: Paweł Szulfer i zawodnicy Marek Radziejewski, Adam Kreft, Łukasz Kalisz, Michał Kruszniewski, Dariusz Szulc, Marcin Buszman.
Nasi zawodnicy walczyli dzielnie tego dnia, na kompleksie sportowym typu „Orlik” przy Zespole Szkół w Miechucinie, w rozmaitych konkurencjach takich jak: zwinnościowy tor przeszkód, dwubój siłowy, trójbój celnościowy, dwa ognie i piłkarzyki.
Osiągnęli najlepsze wyniki w rzucie piłką palantowa i piłką lekarską na odległość,
pokonali reprezentację „Promyka” w meczu dwa ognie.
W Olimpiadzie wzięło udział 18 drużyn z Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Pomorskiego. Nasza reprezentacja zajęła 6 miejsce i najwyższe wśród Warsztatów z Gdyni.
Jednakże zwycięzcami byli wszyscy, którzy wzięli udział w olimpiadzie. Nie tylko ci najszybsi i najsilniejsi. Ponieważ wszyscy zmierzyli się ze swoimi słabościami i dali z siebie co możliwe, aby pokonać wspólnego przeciwnika jakim są granice ludzkich możliwości.
Dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej z Chmielna za zaproszenie i wspaniałą organizację Olimpiady. Już teraz zaczynamy trenować aby wziąć w niej udział za rok!