Dom Hospicyjny Caritas św. Józefa w Sopocie zaprasza serdecznie na uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa Oblubieńca Maryi NMP, które rozpoczną się we wtorek 19 marca o godz. 15.00. Mszy św. Odpustowej w kaplicy św. Józefa przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Krakowiak SAC, Krajowy Duszpasterz Hospicjów przy Konferencji Episkopatu Polski.

Odpustowi towarzyszyć będzie wystawa Krzysztofa Najdy „Życie z nadzieją”.

Historyczna I transmisja Mszy św. dla chorych

Dzięki naszym Przyjaciołom i Partnerom po raz pierwszy Msza św. z kaplicy św. Józefa transmitowana będzie do pokojów chorych przebywających w Domu Hospicyjnym Caritas w Sopocie. Za pomocą specjalistycznej video-kamery usytuowanej w kaplicy oraz systemowi odbiorników LCD zamontowanych w każdym  pokoju chorego, będzie możliwość odbioru obrazu, dźwięku i na żywo  uczestniczyć w liturgii. To pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszego hospicyjnego domu. Wśród osób przebywających w naszym domu większość nie może poruszać się o własnych siłach.

Projekt „TV w Domu Hospicyjnym Caritas – integracja” zrealizowany został dzięki partnerstwu osób prywatnych oraz działań w ramach wolontariatu pracowniczego firmy „Admotion”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a przede wszystkim Prof. Henrykowi Krawczykowi, Rektorowi Politechniki Gdańskiej, Waldemarowi Bryłce, oraz Mateuszowi Rybakowskiemu, Piotrowi Rutce, Konstantemu Dempcowi z firmy Admotion.

WOLONTARIUSZ

„Wolontariat we wszystkich postaciach jest przede wszystkim sprawą serca: serca, które potrafi otwierać się na potrzeby braci dostrzegając ich wzniosłą ludzką godność, odblask wielkości samego Boga, na którego obraz stworzona jest każda ludzka istota” (por. Rdz 1”Mt 25,40”)

Słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, skierowane do wolontariuszy, którzy w ciągu Roku Jubileuszowego przybyli do miasta apostołów, aby służyć pielgrzymom Roku Świętego – L’Osservatore Romano Nr 3/2001