Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapinie w dniu 24 września b.r. brał udział w prezentacji warsztatów twórczych prowadzonych dla osób niepełnosprawnych, pod hasłem „Neptun w okularach”.

 

Organizatorami prezentacji jest Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” i Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym, w partnerstwie z Miastem Gdańsk i MOPS. Spotkanie odbyło się w Biurze Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w Gdańsku.

 

Za przygotowanie prezentacji naszego warsztatu w Łapinie zostały wyznaczone pracownie kuchni dydaktycznej i witrażu, zaś pracownia stolarska i ceramiki miały za zadanie przygotować referat o działalności WTZ w Łapinie.

Kuchnia dydaktyczna pod kierunkiem pani Doroty przygotowała słodki poczęstunek, pracownia witrażu pod kierunkiem pani Marleny przygotowała pokaz wyrobu witraży dla chętnych osób.

Wytypowano uczestników: panów Adriana i Adama z pracowni witrażu, którzy pełnili obowiązek „instruktorów” i pokazywali osobom odwiedzającym technikę powstawania witraży Metodą Tiffaniego.

Pod kierunkiem pana Piotra uczestnicy warsztatu w Łapinie: panowie Andrzej i Bolek, opowiedzieli o działalności WTZ  w Łapinie. O konkretach i działalności w warsztacie opowiedział pan Andrzej. Byliśmy zaskoczeni dokładnym opisem dzieł, jakie powstają w pracowni ceramiki, do której uczęszcza pan Andrzej. Pan Andrzej zaprosił także gości, aby poczęstowali się słodkościami, które przygotowała kuchnia dydaktyczna i spróbowali sił przy wykonaniu witrażu.

Pan Bolesław z humorkiem opowiedział zabawne sytuacje, jakie zdarzyły się w naszej placówce.

 

Braliśmy również udział w otwarciu prezentacji 20 września b.r. Wówczas odbył się pokaz warsztatów teatralnych pod przewodnictwem zespołu Teatru Amareya, pokaz warsztatu ceramicznego pod kierunkiem pani Izabeli Moroz-Janiszewskiej, występ muzyczny pod przewodnictwem pana Krzysztofa Topolskiego (Arszyna).

Wszyscy świetnie się bawili.  

 

Informujemy, że naszą placówkę zaprezentujemy ponownie 30 września b.r. o godzinie 10.00  w Biurze Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (kamienica obok Dworu Artusa na Długim Targu 39/40).

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!