11 lutego szczególną troską otaczamy chorych nie tylko z naszych rodzin, ale i tych, którzy są w naszym środowisku. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią z Parafialnego Koła Caritas do parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej (Dolne Miasto – większość uczniów tam zamieszkuje), by po Mszy św. poświęcić czas chorym. Dla nich przygotowaliśmy program artystyczny, który miał na celu rozweselić oraz dodać nadziei. Nasi aktorzy zrobili wszystko, aby ten cel jak najlepiej zrealizować. Ciepłymi słowami przywitał nas ks. Proboszcz, który podkreślił znaczenie obecności wśród potrzebujących. Wyszliśmy pokrzepieni  na duchu i ciele. Oczywiście przedstawienie nie byłoby tak atrakcyjne gdyby nie pomoc Pani Anity Szymańskiej i jej niezwykłych uczniów (kl. IIb), nie mogę pominąć moich wolontariuszy Paulinki D., Justynki S., Ani Z., no i oczywiście Małgosi B. Dziękuję Wam drodzy Wolontariusze!

Mieliśmy okazję spotkać się z młodszymi wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 61 oraz ich opiekunem – Panią pedagog. Możliwe, że za kilka lat będą one uczennicami naszego gimnazjum.

Opiekun SKC – Bożena Rzepka