Nasi mieszkańcy wzięli udział w VIII Festiwalu „Pozapozy” prezentując swoją twórczość artystyczną. Seniorzy mieli możliwość pokazać się z najlepszej strony w trzech kategoriach: plastycznej, teatralnej i muzycznej.

Prace plastyczne, nagranie muzyczne i teatralne zostało wysłane do organizatorów na początku października i wtedy rozpoczął się czas oczekiwania. Artyści byli ciekawi czy dostaną się do kolejnej części konkursu, gdyż wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń. Ach cóż to był za dzień, gdy poinformowano nas , iż nasi mieszkańcy zakwalifikowali się do dalszego etapu w konkurencji muzycznej i teatralnej. Niesamowita radość zagościła zarówno w sercach naszych artystów jak i naszych. 

W placówce zaczęły się kolejne próby muzyczne i teatralne gdyż mieliśmy wystąpić 25.10.2010 r na scenie Teatru „Wybrzeże”. To było niesamowite przeżycie dla naszych Seniorów – stanąć na deskach teatru gdzie występowali najznakomitsi polscy artyści.W kategorii muzycznej  Pan Kazimierz P. wykonał utwór pt. „Ach jak przyjemnie”.W kategorii teatralnej mieszkańcy przygotowali żartobliwe przedstawienie pt. „Kolacja” , które ukazuje w humorystyczny sposób ludzkie wady i słabości. W przedstawieniu wystąpili: Jan B., Maria S., Maria T., Bronisława J., Genowefa Z.

25.10.2010 r rano udaliśmy z naszymi aktorami do teatru, tam dostaliśmy swoje garderoby, dzięki czemu poczuliśmy  się jak stu procentowi artyści.  Było to wielkie przeżycie dla wszystkich Seniorów, ze względu na to, iż był to Ich debiut na deskach teatru. Mimo początkowej tremy i zdenerwowania nasi artyści zachowali się bardzo profesjonalnie i na scenie dali z siebie wszystko.

Po występach wróciliśmy do domu, gdzie czekaliśmy na ostateczny werdykt. Zadzwonili!Wybierani zostali najlepsi z najlepszych- chociaż tak naprawdę każdemu należy się nagroda, gdyż każdy wykonawca włożył wiele serca i wysiłku w przygotowania, aby wypaść jak najbardziej profesjonalnie. Zarówno występ Pana Kazika jak i przedstawienie teatralne zdobyło wyróżnienie!

Zbiorowa praca plastyczna, którą wykonały Panie: Jadwiga A., Maria S. i Anna P. została pokazana na wystawie w teatrze.

Naszym Seniorom bardzo gratulujemy talentów i udanych występów!!!