Sezon zimowy w pełni. Dzieci i młodzież skupieni przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej propagują sporty zimowe min: narty, snowboard, łyżwy. Codzienne zajęcia z nart i snowboardu na sopockim stoku, odbywające się zarówno przed południem jak i po południu, prowadzone są przez trenerów i instruktorów, którzy swoimi umiejętnościami dzielą się z wszystkimi, którzy mają odwagę spróbować swoich sił w sportach zimowych.  Ale oprócz szaleństw na śniegu są też zajęcia dla miłośników łyżwiarstwa – w przepięknym ośrodku kolonijnym w Warzenku, gdzie specjalnie na tę okazję zostało przygotowane lodowisko, a także na lodowiskach trójmiejskich odbywają się zajęcia z łyżwiarstwa. Zajęcia te prowadzi nie kto inny tylko legendarny bramkarz naszej gdańskiej drużyny hokejowej „Stoczniowiec” –  pan Paweł Jakubowski – obecny trener w gdańskiej szkole hokejowej.

Zajęcia cieszą się ogromna popularnością wśród naszych podopiecznych, którzy z zacięciem rozwijają swoje umiejętności łyżwiarskie.

Będziemy na bieżąco aktualizować informacje dotyczące sportów zimowych, które hartują ciało i ducha, wzbudzają motywacje i doskonale wpływają na młodych ludzi.

Sopockie MPW jest placówką koordynującą projekt ”Narty-Snowboard-Łyżwy-sporty zimowe dla ciebie”. Jest to już szósty sezon zimowy MPW, w naszych szeregach podopiecznych mamy osoby, które dzięki corocznym treningom stają się co raz lepiej wytrenowanymi narciarzami, snowboardzistami i łyżwiarzami. Swoim doświadczeniem chętnie się dzielą  i pomagają młodszym  w stawianiu pierwszych kroków w sportach zimowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.