9 maja w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II odbył się wyjątkowy koncert orkiestry dętej Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku, pod dyrekcją Ireneusza Stromskiego. Uroczystość zorganizowaliśmy wspólnie z Centrum Pracy Socjalnej 4 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, a do udziału w niej zaprosiliśmy nie tylko podopiecznych naszego Centrum, ale także osoby mieszkające w pobliżu naszej placówki.

Na koncert, który odbył się o godz. 11:00, przyszło bardzo dużo osób. Wśród zagranych utworów mogliśmy posłuchać i zanucić piosenki z lat młodości naszych seniorów- „Ej dziewczyno”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Serce w plecaku”, „Witaj majowa jutrzenko”. Przygotowany repertuar i „moc orkiestry” zrobiło na publiczności ogromne wrażenie. Zwieńczeniem każdego utworu były gromkie brawa. Orkiestra w tym roku obchodzi jubileusz 40- lecia działalności, w związku z czym można było usłyszeć „Sto lat” w wykonaniu zebranych gości.

Po części koncertowej udaliśmy się do ogrodu, w którym czekało na nas pyszne ciasto, kawa i herbata.

Serdeczne podziękowania składamy młodym wolontariuszom z gimnazjum nr 16, bardzo zaangażowanym w przygotowania do koncertu oraz Grażynie Korduła, Barbarze Smulnik- naszym wolontariuszkom, paniom kucharkom za upieczenie pysznego ciasta, a przede wszystkim Alinie Migacz oraz pracownikom CPS 4 za inicjatywę i zaangażowanie w realizację tego spotkania.