Centrum Jana Pawła II:

W sobotę, 29 sierpnia, rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa świata mężczyzn. Tego dnia pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegrała o godz. 20.15 na Stadionie Narodowym z Serbią (wynik meczu 3:0- dla Polski).

Polska po raz pierwszy organizuje mistrzostwa świata. Libero Krzysztof Ignaczak, siatkarz naszej reprezentacji, na dzień przed mistrzostwami pisze do kibiców: „Musimy zagrać tak, jakby nie było jutra, liczy się tylko tu i teraz. Jak przed wiekami gladiatorzy walczyli na śmierć i życie, musisz wygrać, by przetrwać. Z takim założeniem trzeba wyjść na każdego kolejnego seta i meczu, a to podejście, w połączeniu z umiejętnościami, charakterem i sercem, może zaprowadzić nas bardzo daleko. Dokąd? Nie wiemy. Oby jak najdalej i jak najwyżej. Liczę, na Waszą wiarę i wielkie wsparcie. Zdzierajmy gardła, bo wszyscy mamy jeden cel. Polska, biało-czerwoni! Więc do dzieła, Rodacy!”

Pierwsze spotkanie w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, Rosja – Kanada, odbyło się w poniedziałek, 1 września, o godz. 13.00. Wyjazd miał na celu nie tylko kibicowanie drużynom, ale również integracji pomiędzy seniorami, a pracownikami. Na jeden mecz pojechało 10 osób. Spotkanie było pełne emocji, zwłaszcza, że wynik meczu 3:0 dla Rosji spowodował duży smutek wśród kibiców Kanady. Były oklaski, liczne flagi, transparenty i dźwięki wuwuzeli. Większość z nas była po raz pierwszy na zawodach sportowych i zapamięta tą wycieczkę na bardzo długo.

W środę, 3 września doskonałe widowisko zaserwowali nam siatkarze Kanady i Bułgarii. Rozgrywany mecz, był pełen emocji czego wynikiem jest to,  że Bułgarzy, którym do zwycięstwa w cały meczu brakowało już tylko dwóch punktów, ostatecznie ulegli Kanadyjczykom 2:3. Podczas środowego spotkania na trybunach gdańsko-sopockiej hali można było zobaczyć, bardzo wielu kibiców obydwu drużyn, również Nas.

Na zawody siatkówce mężczyzn pojechaliśmy dzięki biletom otrzymanym od Prezydenta Miasta Gdańska, za co serdecznie dziękujemy.