Kończymy realizację projektu „Szkoła młodych liderów” dofinansowanego ze środków Fundacji Tesco Dzieciom w ramach programu „Pracownia talentów”.

Przed tygodniem odbyło się spotkanie podsumowujące dla uczestników projektu połączone z grą terenową, podczas której już nie pierwszy raz mogliśmy sprawdzić się w działaniu zespołowym i podejmowaniu nowych wyzwań. Początkowo planowaliśmy zakończyć naszą dziewięciomiesięczną przygodę wspólnym spływem kajakowym, ale ze względu na nieciekawe prognozy pogody zamieniliśmy nasz pomysł na stacjonarną grę terenową – przy której zresztą też nie zabrakło akcentu wodnego. Podzieleni na trzy drużyny próbowaliśmy swoich sił w przeprawie promowej na wyspę, rozpalaniu ogniska, wspinaczce na ściance, budowaniu wieży ze skrzynek oraz strzelaniu do celu z łuku i wiatrówki. Po zdobyciu tych wszystkich niezwykle cennych umiejętności spotkaliśmy się razem przy ognisku, żeby podsumować to co zadziało się w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy – warsztaty, szkolenia i zrealizowane inicjatywy, a przede wszystkim to, czego nauczyli się nasi liderzy, co się w nich zmieniło przez ten czas i… co zamierzamy zrobić dalej z tym potencjałem jaki mamy. Co nas cieszy najbardziej to fakt, że niezależnie od zakończenia projektu uczestnicy chcą spotkać się po wakacjach i dalej razem działać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym liderom za ten niesamowity czas! Za Waszą energię, radość, wspólną zabawę, trochę szaleństwa – długo by wymieniać 🙂
No i do zobaczenia po wakacjach – mamy nadzieję!