Startujemy na MOLO w niedzielę 21.04.2013 o godz. 11.00 (przejscie z Monte Cassino przy kościele sw. Jerzego pod scenę na MOLO) 

 

Podczas naszej aktywnosci  – Polach Nadziei na Pomorzu w Sopocie – na MOLO będzie z nami Mistrz Świata Igor Tracz 

Zmagania na blogu:

7 dni, 400km na rowerze,  każdego popołudnia 2 godziny treningu biegowego podczas gry w piłkę nożną, codzienne treningi dla psów- wyprzedzania, mijanki na przeciw siebie dwóch, a nawet czterech zespołów bikejoringowych, swodone bieganie i pływanie za piłką dla psów, a do tego gips na mojej ręcę i na nodze Ryśka Sitka- można było się Wyścigi psich zaprzęgów – dyscyplina sportu, w której zawodnicy (maszerzy) są ciągnięci przez psi zaprzęg

 

 

Pierwsze wyścigi psich zaprzęgów były organizowane w początkach XX wieku w Ameryce Północnej. W II połowie XX wieku wyścigi zdobyły popularność w Europie – głównie w krajach skandynawskich i w krajach mających dostęp do terenów wysokogórskich, takich jak Alpy czy Pireneje.

 

W Polsce wyścigi są organizowane od początku lat dziewięćdziesiątych. Pierwsze zawody zostały zorganizowane w dniach od 30 listopada do 1 grudnia 1991 roku w Szczypiornie.

 

W 2011 roku w Norwegii, Igor Tracz zdobył tytuł Mistrza Świata.