19 marca mieszkańcy Sopotu mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez młodzież, wychowawców, wolontariuszy oraz przyjaciół zgromadzonych przy Młodzieżowej Placówce Wychowawczej. Od blisko 10 lat, sopocka młodzież w pełni angażuje się w to niezwykłe wydarzenie. Przygotowania do Misterium to godzinne próby, przygotowywanie kostiumów, rekwizytów, a także scenografii. Szczególnym elementem był ogień, dzięki któremu podkreślona została atmosfera mistyczności wydarzenia. Uczestniczący w wydarzeniu widzowie również współtworzyli tę atmosferę, a to dzięki pochodniom , które zostały wręczone przed spektaklem,i odpalone w momencie wyruszenia wraz  z ubiczowanym Jezusem w Drogę Krzyżową. Zapalone pochodnie symbolizowały jedność z Jezusem, przez całą Jego mękę aż do śmierci na krzyżu.

Serdeczne podziękowana kierujemy do naszych zaprzyjaźnionych sopockich instytucji i organizacji: Stowarzyszenia „Sopocki Dom”, Centrum Integracji Społecznej w Sopocie, Klub Abstynenta MEWA w Sopocie. Dziękujemy również zaprzyjaźnionym pracownikom Urzędu Miasta w Sopocie za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w cały proces przygotowań do Misterium. W szczególności dziękujemy wszystkim przybyłym widzom.