W dniach 5 – 9 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole tydzień wolontariatu. Zbiegło się to z różnymi imprezami Mikołajkowymi. Już od października przygotowywaliśmy przedstawienie pod tytułem „Gdzie się podział święty Mikołaj?”, które pokazaliśmy dzieciom w żłobku Kasztanek przy ulicy Piastowskiej w Gdańsku, dzieciom ze szkoły podstawowej nr 75 w Gdańsku oraz dzieciom z oddziału leczenia zeza i  niedowidzeń przy ul. Wejhera – także w Gdańsku.
Obdarowaliśmy wszystkich milusińskich słodyczami zbieranymi w szkole w ramach trwającej od listopada akcji „czekolada od klasy”.  Do szpitala dziecięcego zawędrowały również zebrane przez uczniów materiały szkolne i papiernicze, książeczki, puzzle i gry planszowe. Oj bogaty to był Mikołaj…
Wszędzie dzieciaki bardzo emocjonalnie i radośnie reagowały na nasze przybycie. A my wolontariusze mieliśmy niemniej radości.
W szkole także krążył po klasach „nasz Mikołaj” rozdając wszystkim uczniom cukierki. A podczas przerw wolontariusze prowadzili mikołajkową loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc świąteczną potrzebującym uczniom.

 

SKC z Gimnazjum nr 19 w Gdańsku