Jak co roku Św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach i młodzieży niepełnosprawnej uczestniczącej w zajęciach rehabilitacyjnych na basenie w ramach projektu współfinansowanego ze środków PFRON „Samodzielni-Sprawni”.

Każdy uczestnik wziął udział w zawodach pływackich i został obdarowany paczką ze słodkościami oraz drobnym upominkiem, a także otrzymał  dyplom za udział w Mikołajkowych zawodach pływackich, z uznaniem dla wytrwałości w dążeniu do powiększania pływackich umiejętności. Nie zabrakło uśmiechu, dużych emocji i wielkiej radości ze spotkania, które wprowadziło wszystkich w klimat świąteczny.

Rodzice zawodników wraz z trenerami pływania na czele z Panią Hanną Klimek-Włodarczak – wieloletnią wolontariuszką złożyli Bożonarodzeniowe życzenia oraz serdecznie podziękowali Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Gdańskiej za możliwość korzystania z zajęć na basenie.  Dzięki nim ich dzieci w ogromnym stopniu poprawiają swoją  sprawność ruchową i kondycję fizyczną.

Na zakończenie Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej- ks. Janusz Steć gorąco podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i zaprosił do wspólnego zjedzenia pizzy.

Zajęcia, na basenie realizowane są w ramach projektu „Samodzielni-Sprawni”.