W piątek, 22 lutego bieżącego roku, grupa fanów filmu z naszego Centrum wybrała się do Kina „ŻAK” na  komedię pt. ”Nietykalni”.

Dzięki uprzejmości organizatora pokazu – Funduszu Hipotecznego DOM S.A. wraz z patronami – wstęp do kina był bezpłatny! Wystarczyło dotrzeć na miejsce projekcji i tam w towarzystwie grupy Seniorów w wieku 65+  oddać się we władanie magii kina.

            Już od wczesnych godzin rannych grupa naszych „kinomaniaków”  przygotowywała się do wyjazdu. Wszyscy uczestnicy stawili się na czas w wyznaczonym miejscu zbiórki. Przed projekcją nie zabrakło oczywiście dyskusji na temat oczekiwań co do filmu i nastawienia na dobrą zabawę.

            Film  „Nietykalni” w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano został okrzyknięty najlepszą komedią roku 2012 i doczekał się wielu doskonałych recenzji. To historia, która wydarzyła się naprawdę.

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie  różnych światów daje początek szeregowi zabawnych zdarzeń, wielu wzruszeń i przyjaźni, która czyni głównych bohaterów „nietykalnymi”.

            Projekcja filmu dostarczyła wszystkim uczestnikom seansu wielu niezapomnianych wrażeń. W kuluarach, po pokazie słychać było dyskusje na temat świetnej gry aktorskiej odtwórców ról głównych bohaterów, rewelacyjnego scenariusza i wyjątkowego podejścia do problematyki niepełnosprawności.

            Dwie godziny seansu filmowego minęły w zawrotnym tempie. Wszyscy podopieczni naszego Centrum w doskonałych humorach i z nadzieją na kolejny wyjazd do kina wracali na obiad do placówki.

            Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że chętnie obejrzelibyśmy ten film jeszcze raz! To chyba najlepsza recenzja i potwierdzenie, że warto wybrać się do kina na „Nietykalnych”.