Patrząc na  hasło: Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” stwierdzam, że jest to prawda. Chodzi przecież o to,  aby  starszych ludzi wyciągnąć z domu, po to aby spędzić czas razem.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Październik to również miesiąc poświęcony muzyce. Dlatego cały tydzień w Centrum Pomocowym Caritas im.  Św. Jana Pawła II poświęciliśmy właśnie jej.

Cieszę się, że gościliśmy wśród nas wspaniałą młodzież z Liceum nr 7 w Gdańsku, na czele z ks. Wiesławem Mielewczykiem. Mogliśmy podzielić się wspomnieniami, wspólnie pośpiewać i spędzić czas. Taka wymiana międzypokoleniowa to nie tylko wzajemne uczenie się, ale i wzajemne słuchanie się.

Mieliśmy również okazję zasłuchać się w śpiew studentów Akademii Muzycznej, którzy zaprezentowali repertuar p t .:”Stanisław Moniuszko-  śpiewnik domowy, a w nim utwory takie jak: Kotek, Chochlik, Pieśń wojenna, Dumka, Kozak, Pieśń Nai , Matko, już nie ma cię,
Panicz i dziewczyna, Polna różyczka.

Dziękujemy wszystkim,  którzy nas wspierają w takich działaniach. Dzięki takim inicjatywom możemy Seniorów  przywołać do życia  i zachęcić do wspólnego spędzania wolnego czasu. Najważniejsze w takich spotkaniach są szczere, przyjacielskie rozmowy… No  i oczywiście wzmacnianie stosunków pomiędzy Seniorami,  a młodszym pokoleniem. Liczymy na dalsze wsparcie i współpracę.