„Ludzie, którzy przyjmują swoją starość, nie robiąc z niej problemu,

są młodsi od tych, którzy chcą za wszelką cenę zachować swoją młodość”.

Antoni Kępiński

Dnia 1 października obchodziliśmy w naszym Domu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Wspólne spotkanie odbyło się w Kawiarence o godz. 13:45. Podczas świętowania poruszone zostało zagadnienie starzenia się. W ramach spotkania, które odbyło się przy kawie, herbacie i ciasteczkach mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej jak również osoby przebywające w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym mieli okazję obejrzeć film „Pamiętnik” w reżyserii Nicka Cassavetesa zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. Opowiada on historię dwoje pensjonariuszy domu opieki Noah i Allie, którzy w każdej wolnej chwili czytają pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Okazuje się, że Allie jest chora na Alzheimera, a Noah czyta jej książkę w ramach terapii, która ma przywrócić jej pamięć. Rzewna i wzniosła muzyka, malownicze krajobrazy, urzekająca flora i fauna, miłość, śmierć i choroba to wszystko można było odnaleźć w tym wzniosłym filmie.