Majowe dni w Świetlicy mijały nam bardzo szybko, a to wszystko dzięki ciekawym zajęciom i nowym wyzwaniom, którym towarzyszyły uśmiechy, dobre humory i oczekiwanie na więcej! O niektórych wydarzeniach już pisaliśmy, a inne przedstawiamy teraz.

W maju odwiedziła nas Pani Iza, która przygotowała dla nas szereg ciekawych warsztatów psychologicznych. Rozmawialiśmy między innymi o wartości pieniądza. Mogliśmy wejść w rolę sprzedawców i kupców, którzy próbują sprzedać/kupić artykuły z korzyścią dla siebie. Nie było to łatwe zadanie. Zostając w temacie pieniądza, poruszyliśmy kwestie związane z konsekwencjami kradzieży. W czasie „burzy mózgów” zastanawialiśmy się, czy powinno się akceptować takie zachowanie, czy je karać. Zdania były podzielone, próbowaliśmy przekonać do swoich racji, ale szanowaliśmy odmienne opinie kolegów i koleżanek. Na kolejnych spotkaniach poruszyliśmy tematy o podejmowaniu decyzji, stresie oraz cierpliwości. Wspólnie tworzyliśmy plakaty, odgrywaliśmy scenki, które dotyczyły danych zagadnień. Było przy tym dużo śmiechu i pozytywnej energii. Wszyscy mieliśmy wiele do powiedzenia i chcieliśmy się tym podzielić na forum grupy. Spotkania z P.Izą były również idealną okazją do ćwiczenia pracy w grupie oraz do pracy indywidualnej.

Jak każdego innego miesiąca, w maju nie mogło zabraknąć również zajęć z P.Alą, po których zawsze wychodziliśmy z jakimiś nowymi umiejętnościami. Tym razem skupiliśmy się na stworzeniu wyjątkowych i niepowtarzalnych prezentów na Dzień Mamy, by podziękować naszym Mamom za trud, jaki wkładają w nasze wychowanie. Pomysłem, który bardzo nam się spodobał, było stworzenie kwiatowych rożków oraz pudełeczek ze słodkościami, które ozdobiliśmy kwiatkiem. Każdy z nas miał inny pomysł na wykonanie prezentów, dzięki czemu powstało wiele pięknych prac. Upominki, nad którymi długo pracowaliśmy, spodobały się naszym Mamom i wywołały uśmiech na ich twarzach. A na tym nam najbardziej zależało. Oprócz upominków dla Mam, przygotowaliśmy również coś dla nas – dzieci. Były to PINIATY. Ich wykonanie jest bardziej czasochłonne i składa się z kilku etapów przygotowań. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania plastyczne, podczas których będziemy kończyć PINIATY. Nie możemy doczekać się efektu końcowego…

W tym miesiącu był również czas na zabawy grupowe, dzięki którym jeszcze bardziej się zgraliśmy i lepiej poznaliśmy. Chętnie improwizowaliśmy z wyobraźnią – niektórzy z nas są w tym wyjątkowo dobrzy! Przypomnieliśmy sobie również, jak dobrze ze sobą współpracować i ile daje to korzyści. Odbyły się również warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu – głównie z portali społecznościowych. Okazało się, że dużo wiemy na ten temat 🙂

W maju rozpieszczała nas piękna, słoneczna pogoda. Musieliśmy to wykorzystać, dlatego też część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu. Szaleństwom na boisku nie było końca! A wiecie jakie zabawy dobrze sprawdzają się na świeżym powietrzu? Te z chustą animacyjną! Jesteśmy jej wielkimi fanami.

 

Jesteśmy gotowi na przygody, które czekają na nas w czerwcu!

-Kasztany-