Maj to miesiąc coraz cieplejszych dni i wielu okazji do tego, by wspólnie pobawić się na świeżym powietrzu. My także z tego korzystaliśmy i gdy tylko była pogoda, przenosiliśmy zajęcia na podwórko! Wspólne zabawy w towarzystwie słońca i śpiewu ptaków były bardzo dobrym pomysłem:) W takiej atmosferze aż chciało się trochę porywalizować skacząc na skakance, czy urządzając mini turniej piłki nożnej:)

Zabawy na podwórku pozwoliły nam wybiegać się i „naładować” endorfinami. Natomiast warsztaty z c.Sarą dały nam możliwość zastanowienia się nad kilkoma ważnymi tematami. Jednym z nich były nasze emocje. Każdy z nas odczuwa ich wiele każdego dnia, nie zawsze jednak umieliśmy dokładnie powiedzieć, jak się czujemy. Dzięki tym zajęciom, umiemy lepiej nazywać swoje uczucia i bardziej je teraz rozumiemy. Rozmawialiśmy też o naszych zainteresowaniach. To był ciekawy temat. Każdy z nas jest inny i różnymi rzeczami się interesuje. Ciekawie było usłyszeć o zainteresowaniach naszych kolegów i koleżanek. Niektóre ich wypowiedzi były dla nas zaskakujące! Dużo nowych rzeczy się o sobie dowiedzieliśmy. C. Sara przygotowała dla nas również zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy! Wiemy już, co to jest pozycja boczna ustalona i jak prawidłowo wezwać pomoc! Można przy nas czuć się bezpiecznie!

Nie mogło zabraknąć także warsztatów plastycznych z p.Alą. W tym miesiącu przygotowaliśmy wiosenne ozdoby na okna oraz niespodzianki dla naszych mam z okazji ich święta. Samodzielnie zrobiliśmy kwiaty z reklamówek. Pani Ala potrafi nas zadziwić, jakie ciekawe rzeczy można zrobić z materiałów, które często mamy pod ręką…

Swoje zajęcia o zdrowym środowisku przygotowała też dla nas c.Tako. Rozmawialiśmy o tym, jak je chronić i dlaczego warto o nie dbać. Każdy z nas miał dużo pomysłów, dzięki czemu powstał ciekawy plakat.

Jak co miesiąc, w maju również odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu w ramach programu „Żółty Talerz”. Tym razem poznawaliśmy kalarepę. Początkowo nie byliśmy do końca przekonani, czy się z nią zaprzyjaźnimy, jednak frytki z kalarepy przekonały nas, że to smaczne warzywo! 

Ważnymi dniami były dla nas Dzień Rodziny oraz Dzień Kasztana, podczas których rozwiązywaliśmy zagadki i uczestniczyliśmy w warsztatach o tematyce rodzinnej. To był miło spędzony czas. Świętowaliśmy także urodziny Wiktora, Zuzi i Vanessy. Był obowiązkowo urodzinowy tort i „100 lat” oraz mały upominek. Tak nam upłynął maj…wesoło, aktywnie i w dobrych humorach. 

-Kasztany-