Luty – najkrótszy miesiąc, a potrafi pomieścić tyle ciekawych wydarzeń 🙂 Zaczęliśmy od spotkania z p.Alą i ćwiczenia cierpliwości! Nie było to łatwe, ale daliśmy radę i powstały ciekawe filcowe zawieszki. Niektórzy z nas od razu dołączyli je do swoich kluczy i plecaków. Inni postanowili, że dadzą zawieszki komuś w prezencie. Okazało się, że filc był w tym miesiącu tematem przewodnim na zajęciach artystycznych, bo oprócz zawieszek zrobiliśmy również bransoletki! Najbardziej z takiej biżuterii ucieszyły się dziewczyny, ale chłopcy też mieli pomysły na swoje bransoletki. Tak nam się spodobało, że zrobiliśmy je nie tylko dla siebie, ale też dla naszych bliskich.
Zajęcia z p.Moniką  były dla nas w tym miesiącu małym wyzwaniem, bo tematyka wymagała od nas większego przemyślenia i zastanowienia się. Rozmyślaliśmy, kim chcielibyśmy zostać w przyszłości i jakie mamy do tego zawodu predyspozycje. Wiemy też, co musimy zrobić, by przybliżyć się do spełnienia swoich marzeń. Nie mogło zabraknąć tematu o miłości, w związku z przypadającymi w lutym Walentynkami.  Rozmawialiśmy o tym, jak my okazujemy najbliższym, że są dla nas ważni i jak inni nam okazują uczucia. Na chwilę zamieniliśmy się w kreatorów mody i stworzyliśmy własne pacynki, które przydały nam się na zajęcia o emocjach i rozwiązywaniu konfliktów.
W lutym rozpoczęliśmy też przygodę z międzynarodowym programem AFLATOUN, w ramach którego dowiadujemy się więcej o własnym potencjale, umiejętności pracy w grupie oraz poznajemy, jak umiejętnie planować nasze wydatki. Taka wiedza bardzo nam się przyda, bo zauważyliśmy, że nasze kieszonkowe szybko znika. AFLATOUN to nie jedyny program, w który jesteśmy zaangażowani. W ramach programu „Żółty talerz” w tym miesiącu poznawaliśmy smaki egzotycznych owoców! Nie zdawaliśmy sobie sprawy z istnienia niektórych owoców. Jedne przypadły nam do gustu, a innych niektórzy z nas już więcej nie spróbują.
Nasze zajęcia odbywały się nie tylko w świetlicy. Odwiedziliśmy nasze koleżanki i kolegów ze świetlicy na ul. Jesionowej, gdzie wspólnie bawiliśmy się na Balu Karnawałowym, który zorganizowali. Czas upłynął nam bardzo szybko na dobrej zabawie. Dobrze bawiliśmy się także na lodowisku, gdzie ćwiczyliśmy nasze umiejętności jazdy na łyżwach.
Luty to także miesiąc, w którym świętowaliśmy urodziny Adama i Julki! Było obowiązkowe „Sto lat”, urodzinowy tort, prezenty i dużo życzeń.