Świetlica Arka z Żukowa wesoło i aktywnie spędzała tegoroczne ferie. Rozpoczęliśmy je wyjazdem do Gdyni, gdzie radośnie upływał nam czas w Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI oraz w Ankerze przy pizzie. Dzień zakończyliśmyseansem filmowym w kinie Silver screenOpowieści na dobranoc. Ponownie spotkaliśmy się w świetlicy na zabawach i grach konkursowych, podczas których mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rywalizując w grupach rówieśniczych. Śmiechu było co nie miara a szczęścia dopełniły słodkości otrzymane jako nagrody. Kolejną atrakcją ferii był wyjazd do świetlicy we Wrzeszczu, gdzie p. Patrycja uczyła nas wspinaczki. Jak to nam wychodziło widać na załączonych zdjęciach.

Po feriach nasi młodsi koledzy przygotowywali się do corocznego już balu u naszych Przyjaciół z ZSZiO w Żukowie. Wspólnie z nimi opracowaliśmy prezentację multimedialną o naszej świetlicy, którą zaprezentowaliśmy podczas zabawy. Wykonaliśmy również stroje Elfów, w których wystąpili na balu nasi milusińscy.Zabawa była przednia a czas szybko płynął.

Wspólnie ze świetlicą z Leźna przygotowaliśmy przysłowiowego śledzika (dyskoteka w ostatni dzień karnawału) dla młodzieży . Na imprezę przyjechały również nasze koleżanki z Chwaszczyna. Czas dzieliliśmy na pokaz układu tanecznego (choreografię przygotowały Paulina i Iza), konkursy (również z udziałem Pań), zwiedzanie Remizy w Leźnie, smakowity poczęstunek i przede wszystkim na wspaniałą zabawę.