„Dzień Mieszkańca” to uroczystość, która już na stałe wpisała się do kalendarza naszej placówki i na którą z niecierpliwością wszyscy czekamy. Listopadowe spotkanie odbyło się pod hasłem: „Pamiętajcie o melodiach…” i było utrzymane w klimacie wspomnień i zadumy po tych, którzy odeszli i pozostawili po sobie bogaty dorobek muzyczny.

 

Uroczystość rozpoczęła się wspólną mszą świętą, którą odprawił kapelan Domu – ks. Jerzy Kownacki. Aktywny udział w nabożeństwie wzięli pracownicy i mieszkańcy Domu, którzy wspólnie zadbali o oprawę muzyczną, przygotowali czytanie i modlitwę wiernych.

 

Po nabożeństwie wszyscy udali się do „Klubu pod Księżycem”, gdzie zorganizowane zostało integracyjne spotkanie przy kawie i apetycznych słodkościach. Prowadząca je Pani instruktor kulturalno-oświatowa zadbała o oprawę muzyczną oraz przedstawiła zebranym wiele interesujących informacji o znanych i lubianych artystach, którzy już odeszli ale pozostawili po sobie wspaniały dorobek muzyczny.

Wśród słuchanych wykonawców nie zabrakło Jana Kiepury i jego szlagieru „Brunetki, blondynki…”, Anny Jantar  i jej „Kawiarenek”, Wioletty Villas oraz Marka Grechuty.

Muzyczny nastrój spotkania udzielił się wszystkim jego uczestnikom, którzy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania oraz dyskusji o znanych artystach polskiej sceny muzycznej. Nie zabrakł również odważnych, którzy słuchając przebojowych rytmów poderwali się do tańca.

 

I jak zazwyczaj bywa – atrakcyjnie zorganizowany czas, spędzony w miłym towarzystwie – płynie z niezwykłą  prędkością! Trudno było się rozstać ale optymizmem nastraja nas fakt, że kolejne spotkanie z cyklu „Dzień Mieszkańca” odbędzie się już za miesiąc!

Czekamy na nie z niecierpliwością…