W niedzielny wieczór na plebanii parafii pw. Św. Mikołaja w Łęgowie odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez zespół uczestników projektu „Razem mamy więcej…”. Połączone siły młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas oraz dorosłych wolontariuszy z parafii przyniosły naprawdę niesamowity efekt. Na balu zebrało się kilkadziesiąt osób z Łęgowa i okolic. Na wejściu każdy otrzymał ozdobny kotylion ze swoim imieniem – przygotowany własnoręcznie przez młodzież – co pomogło z pewnością we wzajemnym zapoznaniu się zaproszonych gości. Impreza rozpoczęła się od wspólnego odtańczenia poloneza na sali gimnastycznej przylegającej do plebanii. Potem goście zasiedli do pięknie nakrytych i smacznie zastawionych stołów.

 

Młodzi wolontariusze pilnowali, żeby nikomu nic nie brakowało, a wodzirej Szczepan zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Były tańce, konkursy, wspólne śpiewanie… oraz wybór Króla i Królowej Balu. Gości nie trzeba było specjalnie wyciągać zza stołów. Sami chętnie ruszali na parkiet.

 

Nie wiemy, do której trwała zabawa.  Chodziły słuchy, że jak będą siły i chęci to może trwać nawet do białego rana! 🙂

 

Gratulujemy zespołowi z Łęgowa udanego przedsięwzięcia! Bal Retro pod hasłem „Wspomnień czar” okazał się strzałem w dziesiątkę!