Poniżej zamieszczamy relację z działań wakacyjnych realizowanych przez Parafialny Zespół Caritas z parafii pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Dodatkowo wspomnienie z II turnusu pólkolonii można obejrzeć na stronie telewizji TTM:

 http://www.telewizjattm.pl/serwis-informacyjny/2016-07-26/39306-polkolonie-w-miescie-opcja-na-wakacje.html?play=on

 

Akcja Lato z Caritas 2016

 

W miesiącu lipcu  w naszej parafii odbyły się  półkolonie.

Ponad 100 dzieci miało możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, twórczy i rozwijający umiejętności. Poprawiało swoją kondycję fizyczną
i psychiczną. W czasie półkolonii zorganizowano wycieczki wyjazdowe do różnych ciekawych miejsc. W tym roku, Caritas Parafialna prowadziła dzieci Szlakiem Kaszubskich Nut  w Wejherowie. Zorganizowała  wycieczki do  Łeby, Koszałkowa, Sarbska, Karwi, Starzyna, Kniewa, do Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”
w Dąbrówce oraz do Lubania koło Kościerzyny do Akademii Przygody. Dzieci były również na bowlingu.

Na organizację półkolonii potrzebowaliśmy około 20. 000,00 zł.

Na wykonanie tego zadania otrzymaliśmy dofinansowanie  :

ze środków budżetowych Urzędu  Miasta Wejherowa w wysokości 8.000,00 zł   i Zarządu Powiatu Wejherowskiego w kwocie 1.500,00 zł. 

Pozostałą kwotę około 10.000, 00 zł pokryliśmy z ofiar Parafian złożonych na tacę w czasie Mszy Świętych, datków z opłatka, ofiar do skarbonek Jałmużna Wielkopostna  i darowizn osób prywatnych.

Dziękujemy wszystkim za osobisty wkład i szczere zaangażowanie.

Życzliwość i praca w ramach wolontariatu pozwoliła na znaczne ograniczenie wydatków.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie za możliwość korzystania z obiektu.


Uśmiech i radość dzieci są najpiękniejszym podziękowaniem.

Ponadto w miesiącu sierpniu  w obozie wędrownym w Tatry weźmie  udział 3 dzieci.

24 sierpnia 2016 roku o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji uczestników, Ofiarodawców i wszystkich osób zaangażowanych w realizację wypoczynku letniego dzieci.

Serdeczne Bóg Zapłać

 

Podziękowanie wraz z fotoreportażem  umieszczono w gablotach parafialnych ,  na Facebooku Caritas Parafialnej Wejherowo, na stronie internetowej Caritas Diecezjalnej i Nadmorskiego 24.