858 uśmiechniętych twarzy – ile to kilogramów szczęścia, relaksu, przygody???

Bardzo dużo!  

 

562 dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat wypoczywało w Ośrodku Szkoleniowo-Kolonijnym w Warzenku nad jez. Tuchomskim (gm. Przodkowo, woj. pomorskie). Kolonie teoretycznie miały charakter „stacjonarny” – bo rozmaitość form propozycji zajęć i zabaw była niezwykle bogata. Wśród tej licznej grupy kolonistów znalazło się aż 138 dzieci polonijnych z Ukrainy i Białorusi.  

 

W czasie wakacji 150 piechurów z Archidiecezji Gdańskiej, w ramach dwóch turnusów obozów wędrownych, „schodziło” Bieszczady i Beskid Sądecki. Wędrówka okazała się dla wielu uczestników odkryciem sezonu – zapaliła w nich ducha turystyki pieszej.  

 

70 dzieci i młodzieży swą wakacyjna przygodę z Caritas realizowało na wodzie. 5 spływów kajakowych pozwoliło uczestnikom na oglądanie znanych terenów z nieznanej perspektywy.  

 

Dzieci i młodzież będące pod całoroczną opieką Caritas w ramach prowadzonych świetlic także miało okazję przebywać na wakacyjnych wyjazdach:

– 31 dzieci i młodzieży z „Dobrej świetlicy” – w Ostrowie

– 30 uczestników świetlic „Pod Kasztanem” i „Słoneczne Wzgórze” – w Grabowie (Sulęczyno)

– a 15 dzieci z Centrum Frassatiego – w Rynie na Mazurach.  

 

W akcję Lato 2011 zaangażowanych było aż 93 wolontariuszy, w tym 12 kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego. W Ośrodku w Warzenku swój czas ofiarowywało dzieciom 63 wolontariuszy, na obozach wędrownych – 17, a na spływach kajakowych – 13.  

 

Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękujemy i do zobaczenia już w najbliższe wakacje!