Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapinie brali wczoraj udział w IV Kociewskich Igrzyskach Olimpijskich, organizowanych przez Caritas Archidiecezji Pelplińskiej i WTZ w Pelplinie. Zawody odbywały się na Stadionie Miejskim w Pelplinie. Tam również spotkaliśmy naszych przyjaciół z WTZ Krzywe Koło. Na Igrzyska wyjechaliśmy autokarem rano, ponieważ przed zawodami chcieliśmy wejść na Górę Papieską w Pelplinie, na której Jan Paweł II w 1999 roku celebrował Mszę Św. dla wiernych. Obecnie na miejscu Ołtarza stoi monumentalny, 33 metrowy podświetlany krzyż, który odbija promienie słoneczne. Z Góry podziwialiśmy okoliczne widoki. Następnie udaliśmy się na Stadion, gdzie kapitan drużyny uczestników, p. Mariusz i Jego opiekun, p. Łukasz, przeszli przez obowiązkową odprawę. Potem rozpoczęły się sportowe zmagania. Uczestniczka p. Marlena zdobyła I miejsce w rzucie piłką lekarską kobiet i II miejsce w biegach 400 metrów kobiet a uczestnik p. Mariusz zdobył III miejsce w skoku w dal z miejsca. Drużynowo warsztat z Łapina zdobył I miejsce w przeciąganiu liny. Wspomógł nas kierowca z WTZ Krzywe Koło, dziękujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale. Organizatorzy zaprosili na Igrzyska znane gwiazdy z telewizji, m.in. aktorów: Jarosława Jakimowicz, Michała Chorosińskiego, Tomasza Schimscheiner, Lidera Zespołu Blenders, strongmanów: Sławomira Toczek i  Jarosława Dymek oraz mistrza olimpijskiego Leszka Blanik. Reprezentacja Gwiazd Telewizji vs Caritas i Przyjaciele rozegrali mecz piłki nożnej, który wzbudził wiele emocji. Między rozgrywkami  był poczęstunek a chętni tańczyli w rytm muzyki, która puszczali wolontariusze Caritas Archidiecezji Pelplińskiej. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok!