Drużyna mediów zajęła I miejsce w odbywającym się już po raz 11. Charytatywnym Turnieju Hokejowym w gdańskiej hali Olivia.

 

W sportowym wydarzeniu wzięli udział księża, ludzie mediów, a także żużlowcy.   W ekipie żużlowców pojawili się między innymi byli żużlowcy – Jarosław Olszewski, Mirosław Berliński, Zenon Plech i Mirosław Kowalik. Od wielu lat w drużynie grają ks. Bogusław Głodowski i ks. Krzystzof Ziobro. Gościnnie wystąpił, choć łyżew nie ubrał były mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski i mistrz olimpijski w gimnastyce Leszek Blanik.

Drugie miejsce zajęli żużlowy, a brąz przypadł tym razem księżom.

 

 

Turniej miał szczególny cel – pomoc dzieciom ze Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie i podopiecznym Hospicjum św. Józefa w Sopocie Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Na zakończenie turnieju medale zawodnikom wręczył bp Ryszard Kasyna.

 

 http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama-sport/wideo/19022012-2145/6568904

 

 

Oprócz meczów hokejowych organizatorzy postarali się o wiele innych atrakcji. Podczas licznych konkursów była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych. Program Turnieju urozmaiciły również pokazy gry w hokeja najmłodszych adeptów tej dyscypliny, wystąpiły grupy jazdy synchronicznej i figurowej.

AU

 

 

 

Zobacz: http://kfp.pl/page,propozycja,id,10054,tytul,CHARYTATYWNY%20TURNIEJ%20HOKEJOWY%20W%20HALI%20OLIVIA,index.html

 

zdjecia także: Karolina Herman