Minęły wakacje, ale lato jeszcze trochę u nas witało; w kilku odsłonach przedstawimy co u nas się działo w tym czasie.

W pierwszy dzień po wakacjach zrobiliśmy tort na „otarcie łez”.

Drugiego września mieliśmy bardzo miłych gości:  wolontariusze z Banku BPH. Przywieźli nam wyprawki szkolne, gry planszowe i inne rzeczy. My w ramach podziękowań wręczyliśmy pamiątkową książką zrobioną przez Andrzeja… Dziękujemy za okazane wsparcie i serce….

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

 nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

 Jan Paweł II

Następnego dnia po raz pierwszy gościliśmy nowych wolontariuszy EVS: wujka Gheorghita i ciocię Dako. Dzięki zajęciom artystycznym w ramach projektu „Wystarczy Chcieć” mogliśmy w wyjątkowy sposób się poznać. Na początku robiliśmy sobie zdjęcia portretowe, ciocia je wydrukowała i następnie sami z kolorowych gazet dokleiliśmy swój tułów 😉 wyszło całkiem nieźle. Następnie dostaliśmy chmurki, na których pisaliśmy swoje pytania do Cioci i Wujka na które mogli odpowiedzieć. Tego dnia że odbyły się także pierwsze zajęcia Klubu Młodzieżowego gdzie również w ramach projektu „Wystarczy Chcieć” z c. Alą robiliśmy biżuterię z plastiku. Niektóre efekty widać na zdjęciach…

Takż w ramach projektu artystycznego robiliśmy ozdoby metodą …

Wg Oli Sospeso to coś z sosem;-) ale jednak się myliła to kolejna technika Decoupage. Sospeso to technika, w której stosuje się specjalną transparentną termofolię do tworzenia dekoracji trójwymiarowych. Sami zobaczcie efekty….

Trzeci tydzień było wiele zajęć, nie tylko w szkolnych, ale także w Świetlicy było aktywnie (jak zawsze z resztą) . W poniedziałek na rozruch troszkę się pobawiliśmy – sami zaplanowaliśmy czas…. We wtorek z c. Natalią charakteryzowaliśmy dobrego kolegę i koleżankę (w ramach zajęć profilaktycznych „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” , w środę z c. Alą w ramach projektu „Wystarczy Chcieć” robiliśmy piórniki i torebki ze ściereczek i filcu, a  na koniec c. Wiola zmontowała 4 kąty a ? piąty . Młodzież robiła biżuterię ze sznurka, skóry i koralików. W czwartek c. Natalia uczyła nas gry fair play, zgodnie z zasadami gier i koleżeństwa zaś w  piątek było mniej pracowicie, ale równie ciekawe: zabawy wspólne – coś co bardzo lubimy….Muszę jeszcze dodać, że niektórzy z nas skorzystali z korepetycji- napięty grafik…

Wczoraj pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień….

Było ognisko połączone z zakończeniem projektu Edukacyjnego „Dajmy sobie szansę”, dzięki któremu mogliśmy korzystać z korepetycji z nauk ścisłych i nie tylko. Najbardziej wytrwali na koniec otrzymalił wspaniały prezent – super fantastyczną książkę – i coś słodkiego. 

Na zakończenie ogniska było troszkę pląsów i musieliśmy wracać do domu…

Lato było naprawdę udane tego roku ….

Dziękujemy

-Kasztany-

Projekt „Wystarczy Chcieć” i „Dajmy sobie szansę”  są współfinansowane przez Gminę Miasto Gdańsk

Projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie” współfinansowany jest przez Pomorski Urząd Wojewódzki