w dniu 22.03.2022 ok godz. 11 został odprawiony kolejny transport humanitarny złożony z 2 tirów wypełnionych w szczególności żywnością przeznaczoną dla mieszkańców Ukrainy.

Wysłany transport zawierał przede wszystkim żywność z długim terminem ważności – mleko, olej, mąka, makarony, kasze, ryż, woda, konserwy, a także środki chemii domowej.

– Pomoc humanitarna dojedzie do Łańcuta, tam zostanie przerzucona już przez transport ukraiński do Lwowa. Koordynacją za granicą zajmie się już bp Edward Kawa, biskup pomocniczy diecezji lwowskiej. Część darów zostanie rozdysponowana dla uchodźców, którzy przed wojną uciekli ze wschodu kraju, a reszta trafi do Kijowa – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

To, co dzisiaj wyprawiamy w drogę, są to produkty, które w dużej mierze zostały ufundowane przez firmę Lotos. Cieszę się, że możemy tę kolejną pomoc wysłać. Potrzeby są bowiem ogromne. Wiemy, że wiele osób nie zdecydowało się na wyjazd z Ukrainy, bo chcą swoją obecnością tam dawać świadectwo, że ich kraj żyje – podkreśla abp Wojda, który osobiście odprawił dzisiejszy transport na Ukrainę.

Transport możliwy był dzięki współpracy Fundacji Lotos, Port Gdański, Ol-Trans, oraz  Tom Trans.