Szklone Koło Caritas, działające w Zespole Szkół nr 11 w Gdyni Pogórzu, ul Porębskiego 21 , którego opiekunami są p. Regina Cierzniak ( nauczyciel katechezy ) i p. Danuta Gierszewska, (pedagog) w porozumieniu z Caritasem Archidiecezji Gdańskiej podjęło akcję na rzecz powodzian.

Chcąc pomóc ludziom dotkniętym klęską powodzi, członkowie SKC, postanowili przeprowadzić na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy, aby zakupić dla poszkodowanych kołdry i poduszki. Uprzedzili wychowawców klas i uczniów, że przez najbliższy tydzień będą zbierali do puszek pieniądze dla powodzian. Ponadto zwrócili się o wsparcie finansowe akcji , do zaprzyjaźnionego z wolontariuszami właściciela „ Bistro PADO”, p. Pawła Dolaty, z Gdyni. Kołdry i poduszki, które członkowie SKC chcieli zakupić, musiały być łatwe do prania i suszenia , dlatego o poradę i pomoc w tej sprawie zwrócili się do pracownika działu tekstylnego, marketu „ Real” w Gdyni, p. Agaty Młyńskiej z działu tekstylnego. Zobowiązała się ona do wyszukania w magazynie 20 sztuk pościeli po promocyjnej cenie, z odpowiedniej tkaniny, łatwej w użyciu. Po dwóch godzinach wolontariusze jechali do marketu po przygotowane kołdry i poduszki.

Podkreślić należy, iż powodzenie akcji nazwanej przez jednego z członków SKC, „Solidarni z powodzianami” jest zasługą nie tylko wolontariuszy ale także uczniów i nauczycieli z ZS nr11, oraz wymienionego p. Dolaty i p. Agaty Młyńskiej z supermarketu.

Następna akcja, którą prowadzi SKC na terenie szkoły na rzecz powodzian jest zbiórka kaloszy dla dzieci od pierwszego roku życia do wieku gimnazjalnego. W najbliższy piątek dziesięć worków kaloszy dostarczonych zostanie do Centrum Wolontariatu Caritas w Gdańsku. W akcji tej wolontariusze zbierając obuwie, czyścili je , segregowali i wkładali do worków.

Ponadto w niedzielę 6 czerwca 2010 o godzinie 16 przeprowadzili na stadionie wśród kibiców podczas meczu rugby zbiórkę funduszy na obozy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnego ucznia naszego gimnazjum, którego rodzina z powodu zdarzeń losowych znalazła się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej. Akcję „Dar serca dla Piotrusia” opiszemy następnym razem.