W dniu 19 grudnia 2009 w Hotelu Radisson w Gdańsku, odbyła się sprzedaż prac, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapinie. W Hotelu Radisson tego dnia odbywał się koncert kolęd dla zaproszonych gości: wykładowców wyższych uczelni, właścicieli dużych firm, etc.
Na sprzedaż zabrano sporą ilość dzieł wykonanych rękami uczestników: prace z ceramiki, z drewna oraz ozdoby świąteczne z pracowni  plastycznej i witrażu. Według doniesień Pani Marleny i Pani Kariny (instruktorek terapii zajęciowej w WTZ w Łapinie), które prowadziły sprzedaż w Hotelu, prace owe szły jak świeże bułeczki. Cudzoziemcy, którzy zatrzymali się w Hotelu, podziwiali rękodzieła artystyczne ale również zaproszeni goście na koncert kolęd byli zachwyceni pracami wykonanymi przez uczestników placówki w Łapinie. Nasze prace konkurowały z pracami artystów z Akademii Sztuk Pięknych, którzy też w Hotelu wystawiali swoje dzieła.
Sprzedaż udała się a środki pieniężne uzyskane ze sprzedaży prac zostaną przeznaczone na zorganizowanie wycieczki dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapinie.