Piątego października 2011 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 im. Stefana Batorego w Gdańsku odbył się już po raz trzeci kiermasz misyjny. Organizatorem było jak zwykle Szkolne Koło Caritas przy współpracy z ruchem MAITRI. W tym roku kiermasz był nieco większą imprezą. Zaprosiliśmy gości z zewnątrz, którzy przybyli bardzo licznie. Byli to nasi sąsiedzi – Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoła Podstawowa nr 45 oraz nieco bardziej odległy ZSKPiG nr 28 z ulicy Karpiej.     

Na początku z uwagą wysłuchaliśmy prezentacji w wykonaniu pana Michała Sondeja (wolontariusza z ruchu MAITRI)  na temat życia codziennego w Afryce. Następnie można było zakupić pamiątki z Afryki, zjeść „babeczkę murzyńską” czy spróbować swoich sił w kąciku artystycznym.     

Zabawa była wyśmienita. Każdy znalazł coś dla siebie. Wśród pań największą popularnością cieszyła się afrykańska biżuteria, łasuchy raczyły się babeczkami a zapaleni artyści tworzyli kasztanowe „murzynki” lub malowali afrykańskie zwierzaki.    

W sumie zebraliśmy 1001 zł, które w całości przekazaliśmy na dożywianie ludności afrykańskiej. Innym owocem tegorocznego kiermaszu jest adopcja na odległość młodego Kameruńczyka, której podjęła się nasza szkoła.

WSZYSTKIM, KTÓRZY AKTYWNIE WŁĄCZYLI SIĘ W ORGANIZACJĘ KIERMASZU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!           

 

Opiekunki SKC:  Anna Redlarska i Paulina Ćwikałowska