To przemijanie ma sens

Nową tradycją Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie stają się odwiedziny w miesiącu różańcowym (październiku ) dzieci i rodziców z parafii św. Stanisława Bp. Męczennika i Bł. Karoliny w Leźnie. Przybywają do nas wraz z Proboszczem parafii ks. Krzysztofem Saganem, by odbyć swoistą lekcje pełną nadziei. Oprócz gorących serc, z którymi do naszego Domu wszyscy przyjeżdżają, dzieci z parafii w Leźnie przywiozły  ze sobą szczególny dary dla domowników Domu Hospicyjnego – własnoręcznie wykonane różańce. Do każdego z nich dołączona  została kartka informująca o modlitwie.

 „Różaniec to wielki skarb, który trzeba odkrywać. To modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”. Oprócz tych słów wypowiedzianych przez błogosławionego Jana Pawła II, a zapisanych na karteczce dołączeni do różańca napisano również: „Różaniec został wykonany przez dziecko z parafii św. Stanisława Bp. Męczennika i Bł. Karoliny w Leźnie miesiącu różańcowym. Niech będzie pomocą w cierpieniu, pomostem do wieczności a dla rodziny chorego znakiem modlitewnej pamięci. Prosimy także o choćby jedno >Zdrowaś Maryjo< w intencji tego, kto go wykonał”.

W imieniu wszystkich naszych podopiecznych dziękujemy za dar serca najmłodszych parafian św. Stanisława Bp. Męczennika i Bł. Karoliny w Leźnie. A Rodzicom i ks. Proboszczowi  życzymy wspaniałych chwil w wędrówce ku wieczności.