Takiej niespodzianki się nie spodziewaliśmy! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej czekała na nas dawka historycznej wiedzy (i nie tylko) prosto z Torunia  Niecierpliwi wrażeń wyruszyliśmy z samego rana! Większość z nas nigdy nie była w Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika, więc tym bardziej nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy na miejscu. Nim się obejrzeliśmy dotarliśmy do celu naszej podróży. Czekała tam na nas przewodniczka, która miała zapoznać nas z walorami historycznymi, artystycznymi oraz architektonicznymi tego miasta. Rozpoczęliśmy od spaceru zakątkami Starego Miasta. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat Torunia. Dowiedzieliśmy się więcej o Zamku Krzyżackim i samych Krzyżakach, podziwialiśmy fragmenty muru obronnego, który zachował się do dzisiaj. Daliśmy zauroczyć się uliczkami, którymi spacerowaliśmy. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o legendach związanych z zabytkami Torunia: Krzywą Wieżą, Ratuszem Staromiejskim, domem samego Mikołaja Kopernika oraz Pomnikiem Flisaka.

Nasza przygoda z Toruniem nie skończyła się tylko na zwiedzaniu Starego Miasta. Czekało na nas jeszcze kilka atrakcji. Jedną z nich była wizyta w Planetarium. Podczas seansu „Wirująca Ziemia” dowiedzieliśmy się, dlaczego właściwie mamy 4 pory roku, skąd bierze się dzień i noc oraz jak zmienia się niebo w ciągu roku. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Nowo nabytą wiedzę na pewno będziemy mogli wykorzystać w szkole. 

Najlepsze czekało na nas na końcu! Z czego słynie Toruń? Z Mikołaja Kopernika? To na pewno. Ale przede wszystkim z PIERNIKÓW! Mieliśmy niepowtarzalną okazję do samodzielnego wypieczenia pierników! Tylko nieliczni mogą poznać sekretny przepis, który sprawia, że te wypieki są tak pyszne. Do wyboru mieliśmy wiele kształtów – serce, podkowa na szczęście, ryba. Nie mogliśmy się doczekać, by zabrać nasze wypieki i pochwalić się najbliższym w domu!

To był bardzo aktywny i udany dzień! Na długo go zapamiętamy.

-Kasztany-