Kwietniowe spotkania w Świetlicy były pełne zabawy i dobrego humoru. Na zajęciach warsztatowych rozmawialiśmy między innymi o złości i słuchaniu innych ludzi. Dowiedzieliśmy się, jak sobie radzić, gdy się denerwujemy i jak prawidłowo rozmawiać z innymi ludźmi, by nas słuchali. Wiemy, że właściwa komunikacja jest ważną umiejętnością, dlatego z zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach. Inne zajecia dotyczyły empatii, uczciwości oraz kłamstwa. Zrozumieliśmy, że w każdej sytuacji warto mówić prawdę i być szczerym z innymi ludźmi. Dzięki temu o wiele więcej zyskamy.

Na zajęciach arteterapeutycznych tworzyliśmy naczynia z papierowej wikliny. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy i bardzo nam się to podobało. Nie wiedzieliśmy, że jest to tak czasochłonne…dzięki temu poćwiczyliśmy naszą cierpliwość.

Ponadto:

Jednego dnia zamieniliśmy się w Małych Agentów – czekały na nas różne wyzwania sprawnościowe i intelektualne.

Mieliśmy również okazję poczuć się jak szefowie kuchni – bawiliśmy się w Masterchefa Juniora i testowaliśmy naszą wiedzę o różnych smakach. Było to duże wyzwanie, ale bardzo nam się podobało!

Korzystaliśmy również ze słońca, które pojawiło się na kilka dni – urządziliśmy zabawy na świeżym powietrzu. Zawody sportowe i odrobina rywalizacji to jest coś, co zawsze wywołuje uśmiech na naszych twarzach!

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – z tej okazji czekały na nas zabawy i quiz poświęcony tej tematyce. Wiemy, że należy dbać o środowisko, niemniej dobrze było sobie o tym przypomnieć! W tym miesiącu nasz ogródek wzbogacił się o nowych mieszkańców – możliwe to było dzięki zbiórce makulatury i elektrośmieci, które wymienione zostały na nowe roślinki. W całą akcję zaangażowane były Centrum Wolontariatu i Centrala Caritas, za co bardzo dziękujemy. Nie zapomnieliśmy również o finale Pól Nadziei – tego dnia dominował u nas kolor żółty, a co za tym idzie, optymistyczne nastroje. 

Przed nami maj …

-Kasztany-