W tym roku po przeplatał zdecydowanie więcej słonecznych niż chłodnych dni. Miesiąc rozpoczęliśmy owocowo i w ramach warsztatów z Kulczyk Foundation – Żółty Talerz, przygotowaliśmy kilka odsłon owocowych sałatek.

Pierwszy weekend spędziliśmy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wybraliśmy się na “Hairspray” – polecamy serdecznie ten musical.
W połowie kwietnia czas upłynął nam na dzieleniu się wiedzą na temat wielkanocnych tradycji. Wspólnie zasialiśmy owies, rzeżuchę i wykonaliśmy świąteczne kartki dla naszych bliskich. Odbyły się również rodzinne warsztaty wielkanocne. Razem z rodzicami robiliśmy wieńce wielkanocne, świeczki i stroiki. Była to zarówno okazja do pracy twórczej, jak i mile spędzony czas na wspólnych rozmowach. Tuż przed świętami spotkaliśmy się, żeby przygotować wspólnie pisanki a następnie w zgodnie z wielkanocną tradycją udaliśmy się na poszukiwanie jajka – zwycięzca znalazł ich ponad 30! 🙂
Kwiecień to miesiąc nie tylko świątecznych zabaw i podsumowań…Cały zeszły semestr, kilkoro naszych Kasztanów udzielało się w zajęciach Hakersi ONline – Nauka Nowych Technologii. Podczas cotygodniowych spotkań mieli okazję szkolić się w programowaniu i grafice komputerowej. Ich zaangażowanie zostało zauważone, i nagrodzone tabletami, za co serdecznie dziękujemy. Dzieciaki są przeszczęśliwe – to pierwsze ich tak duże nagrody.

Pod koniec miesiąca, wybraliśmy się do kina na bajkę pt. „To Nie Wypanda”, serdecznie polecamy. Wzięliśmy również udział w zajęciach profilaktycznych o asertywności i komunikowaniu się bez przemocy. Teraz częściej będziemy zwracać uwagę na nasz komfort i dobre samopoczucie swoje i innych.

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

 

-Kasztany-

 

Żółty Talerz to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.