Dzień Dziecka 2018 za nami! Przyznamy szczerze, że bardzo na niego czekaliśmy, bo mieliśmy spędzić go w wyjątkowy sposób – uczestnicząc w rejsie po Zatoce Gdańskiej. Ale nie był to zwykły rejs. Był to jubileuszowy, 25 rejs zorganizowany dla dzieci z całego Pomorza. Łącznie było nas prawie 500 milusińskich! Tego dnia czekała na nas masa atrakcji.
Świętowanie zaczęliśmy w Bazylice Mariackiej, po czym udaliśmy się tam, gdzie czekał na nas przystrojony balonami i uśmiechniętymi wolontariuszami katamaran Żeglugi Gdańskiej. Nie mogliśmy się doczekać, aż wejdziemy na pokład… kolejka była całkiem spora! Ale cierpliwość się opłaciła! Nasze święto rozpoczęło się na dobre! Okazało się, że rejs katamaranem „Rubin” będzie nie lada wyzwaniem – czekało na nas 10 stanowisk z zagadkami, do których od razu rozpoczęły się kolejki. Nie mogło być inaczej, my również podjęliśmy wyzwanie wykonania wszystkich zadań. Poszło nam bardzo dobrze! Uśmiechnięci wolontariusze byli bardzo pomocni i sprawili, że przygotowane stanowiska były miejscami pełnymi dobrej zabawy! Aby lepiej nam się rozwiązywało zagadki czekało też na nas małe co nieco. Pyszny popcorn oraz wata cukrowa, świeże drożdżówki i pączki – były słodkim dodatkiem do i tak już udanego dnia! Nasz katamaran coraz bardziej zbliżał się do celu – Sopotu. Większość z nas podołała wyzwaniu i mogliśmy odebrać zasłużone nagrody – super plecaki na pewno przydadzą nam się w czasie zbliżających się wakacji! 
W Sopocie kończył się nasz rejs, ale nie skończyły się niespodzianki! Czekał na nas pyszny truskawkowy tort! Mogłoby się wydawać, że po popcornie i wacie cukrowej nie będziemy mieli miejsca na tort…Ale tak pięknie wyglądał, że musieliśmy go spróbować! I było warto! Nasze wspólne świętowanie powoli dobiegało końca. Mogliśmy wracać do domu, gdzie Dzień Dziecka trwał dalej, z naszymi rodzicami i rodzeństwem.
 
-Kasztany- Świetlica „Pod Kasztanem”
 
Dzialalność placówki jest współfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdańska
 
fot. K.U.;A.Sz.-G.