W Kasztanach wiosna w pełni …, a prawie już lato. Teraz w dużym skrócie co u nas się ostatnio działo:

Mięliśmy warsztaty „Woda. Światowe zasoby i sposoby jej oszczędzania” oraz w związku z tym malowaliśmy prace na konkurs. Wszystko to w ramach projektu „mo-CZARY”. Pozostając w tematyce ekologicznej: nasz świetlica bierze udział w programie „Rodzina +” Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych i w ramach tego programu były warsztaty „Nowe ze starego” gdzie robiliśmy instrumenty muzyczne z surowców wtórnych.

Podczas zajęć arteterapeutycznych robiliśmy m.in. mandale oraz były zajęcia ze zdrowego żywienia – zdrowe, smaczne i kolorowe przekąski.

Natomiast na zajęciach socjoterapeutycznych był temat: Ja i moje wnętrze – Jaki jestem na zewnątrz i w środku w trakcie których robiliśmy torby, a także były Wyspy Marzeń i wiele innych tematów.

Natomiast w niedzielę 7 czerwca odbył się Wielki Festyn Oruński, którego byliśmy współorganizatorami: w ramach partnerstwa SILO – Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia. My w Karinie Plastycznej odpowiadaliśmy za malowanie twarzy, robienie tatuaży oraz robienie balonowych zwierzątek i … waty cukrowej. Pomagały nam Barbara, Zofia, Agata – wolontariuszki z Centrum Wolontariatu. Dzieci zadowolone!!! i o to chodziło. My też się dobrze bawiliśmy. Aniu, Karino, Andrzeju – Dziękuję.

Zaś w każdej innej wolnej chwili korzystaliśmy z pogody.

-Kasztan-