Październik pokazał nam piękną stronę jesieni.

Zaczęliśmy go Jesienną Ligą Zadaniową !  Mieliśmy też okazję do poznawania swoich emocji – wiemy czym jest życzliwość i dlaczego jest taką ważną cechą w naszej świetlicy.

Ponownie współpracowaliśmy z FabLab Powered By Orange ! Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których wykonaliśmy praktyczne i bardzo ładne organizery na nasze biurka. Dziękujemy – to był rewelacyjny dzień!

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt wzięliśmy udział w quizie z nagrodami i graliśmy w kalambury tematyczne.  Wspólnie przygotowaliśmy wypieki z sezonowych darów jesieni – nasze dyniowe babeczki wyszły znakomicie! Z okazji Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych zaprosiliśmy wszystkich na Rodzinny Turniej Gier do świetlicy.  Miło spędziliśmy czas w gronie Kasztanów i ich rodzin.

W październiku obchodziliśmy też Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.  Napisaliśmy listy, które otrzymali nasi bliscy!  W kolejnych dniach nie brakowało u nas wspólnych gier i zabaw, a zbijak zdecydowanie zasłużył na miano naszej Zabawy Miesiąca. Przy okazji Dnia Edukacji Narodowej ćwiczyliśmy nasze umiejętności plastyczne i przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla nauczycieli. Gdy za oknem bywało już nieco chłodniej, pamiętaliśmy o wzmacnianiu swojego organizmu odpowiednią dawką witamin. W świetlicy gościły zdrowe warzywne przekąski z dodatkiem humusu. Jest to możliwe dzięki wsparciu Kulczyk Fundation w ramach programu Żółty Talerz.
Pod koniec miesiąca wzięliśmy udział w kulturalno – teatralnych warsztatach „Patrzę i widzę, słyszę i wiem, robię i rozumiem”.  Pan Oskar Wygonowski przygotował dla nas bardzo ważne zajęcia, podczas których ZROZUMIELIŚMY znaczenie emigracji, imigracji, uchodźstwa i deportacji. W drugiej części zajęć świetnie bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych.   Te warsztaty zostały sfinansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Urząd Miasta Gdańska – pięknie dziękujemy!

Miesiąc zakończyliśmy wspólnym wyjściem do kina w ramach projektu współfinansowanemu przez Wojewodę pomorskiego.

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.

W Świetlicy od lipca 2022 realizowany jest projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie – Świetlica Pod Kasztanem”, który jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.