Kto Ty jesteś ? Polak mały!” pod takim hasłem już 1 czerwca niemalże 500 dzieci wyruszy w Jubileuszowy, 25 Rejs z okazji Dnia Dziecka w Gdańsku.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej we współpracy z Żeglugą Gdańską oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Gdańsku już po raz 25 współorganizuje 1 czerwca wyjątkowe wydarzenia, rejs katamaranem po Zatoce Gdańskiej dla niemalże 500 dzieci z Pomorza.  Pomysłodawcą rejsu był śp. Maciej Płażyński.

Cała uroczystość, tradycyjnie już rozpoczyna się o godz. 10.00  w Bazylice Mariackiej, gdzie gromadzą się dzieci wraz z wolontariuszami i gośćmi. W tym roku dzieciom towarzyszyć  będą m.in.: ks Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, Pani Minister Beata Kempa oraz Pan Minister Andrzej Dera a także Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz małżonka Pana Macieja –  Pani Elżbieta  Płażyńska.

W Bazylice Mariackiej po krótkiej modlitwie i złożeniu kwiatów przy grobie  Pana Macieja Płażyńskiego wszystkie dzieci wyruszą ul. Długą w kolorowym korowodzie na nadbrzeże, gdzie czekać już będzie na nie katamaran Rubin, ten sam, który popłyną w pierwszy rejs. A na katamaranie, jak co roku cała masa atrakcji i niespodzianek.

Ponieważ w Polsce obchodzimy obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości wszystkie przygotowane atrakcje są tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło odkrywać piękno swojej Ojczyny oraz  jeszcze lepiej poznać Jej historię. Na zakończenie rejsu, w Sopocie, na każde dziecko czekać będzie prezent, przygotowany m.in. przez firmę LPP oraz wspaniały, urodzinowy tort.