Od dnia 25 sierpnia 2010  w Centrum Pomocowym Caritas im. O. Pio w Gdyni  można oglądać wystawę młodych fotografików z Gimnazjum nr 3 w Gdyni.
Uczniowie klas od 1-3: Justyna, Wiktor, Konrad, Oktawiusz, Agnieszka, Dawid i Dawid, Patrycja, Natalia wykonali zdjęcia w plenerze, w miastach Gdyni, Wejherowie i Gdańsku wybierając charakterystyczne punkty tych miast. Jednak sfotografowane obiekty poprzez swoistą poezję ujęcia stały się uniwersalne i mogą być odczytywane ponadlokalnie.
Widzimy więc Sea Tower, fontannę gdyńską, dworzec w Wejherowie, wnętrza kościołów, park oliwski, kwiaty, morze, piasek, porzucone pióra, kostki i kamienie.
Każde ze zdjęć oparte jest na koncepcie, wykonane w przemyślany sposób. Ukazuje wrażliwość estetyczną i głębię odczuć młodych fotografików, jeszcze gimnazjalistów- już arystów.
Zapraszamy do oglądania wystawy w naszym Centrum Pomocowym prezentowanej na parterze, w otwartej dla wszystkich przestrzeni wystawienniczej.
Dziękujemy Szkolnemu Kołu Caritas przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni, Pani Grażynie i Pani Justynie prowadzącej grupę młodych fotografów.