Kapituła Pól Nadziei na Pomorzu

ma zaszczyt zaprosić Państwa na inaugurację obywatelskiego święta

solidarności z chorymi u kresu życia

Pola Nadziei na Pomorzu 2015,

która odbędzie się w sobotę, 4 października 2014 r., o godz. 10.00

na terenie Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie,

Al. Niepodległości 632

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez hospicja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. Pomysł przywędrował ze Szkocji, gdzie był realizowany przez fundację Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Tego dnia władze, przyjaciele, wolontariusze hospicjów w Gdańska, Sopotu, Gdyni i Pucka oraz zaproszeni goście, wspólnie zasadzą cebulki żonkilowe na nowo powstałym Polu Nadziei.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz upowszechniania idei ruchu hospicyjnego i opieki paliatywnej.