Wspaniałą tradycją w naszym domu stało się uroczyste świętowanie imienin bądź urodzin naszych mieszkańców. W lutym przy specjalnie przygotowanym stole nasi solenizanci: Pani Aleksandra Kawiak, Pan Maciej Popek oraz Pan Sylwester Ciesiołkiewicz otrzymali moc gorących życzeń. Dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności złożyła Pani Dyrektor Anna Kostusik wraz z pracownikami i mieszkańcami. Jubilaci otrzymali słodki upominek, a wszyscy mieszkańcy kawałek pysznego ciasta przygotowanego specjalnie na tę okazję przez naszą kuchnię. Dodatkową atrakcją był akompaniament wolontariusza Pana Tadeusza Zydla, który z wielką przyjemnością zagrał na fortepianie znane seniorom piosenki z lat ich młodości.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy to, jakie nosisz imię, ma jakikolwiek wpływ na Twoje życie, na Twoją osobowość, na Twoje cechy charakteru czy sposób postępowania? Jeżeli nie, to przyjrzyj się innym znanym Ci osobom o podobnym imieniu – mimo szeregu różnić można zaobserwować wśród nich często pewne cechy wspólne – to zdumiewające!

Imię Aleksandra pochodzi od jej męskiego odpowiednika Aleksander. Pochodzi ono od greckiego słowa „aleksandros” (obrońca ludzi). Imię Aleksandra w Polsce weszło do użycia około XIV wieku, spopularyzował je Henryk Sienkiewicz nadając je bohaterce Potopu.

Sylwester to imię pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa ”silvestris” oznaczającego: „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”.

Maciej jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa ”Mattijjah” (dar Jahwe). Oznacza: ten, który jest darem Boga.