Dnia 22 stycznia 2011 roku ok. godziny 16 do małej miejscowości Warzenko zjechali się najznakomitsi mali sportowcy by pod okiem profesjonalnych trenerów ćwiczyć swoje umiejętności sportowe ( i nie tylko i sportowe;)). A więc przyjechali najmłodsi wiekiem saneczkarze prosto z Włoch trenujący pod fachowym okiem wujka Michała i jego wytrwałego pomocnika wujka Rafała, znana na całym świecie drużyna wąsatych  hokeistów   z Francji, którą szkolił wujek Łukasz, opalona hiszpańskim słońcem drużyna piłkarzy szkoleniowca wujka Darka. Były także żeńskie drużyny: angielskich koszykarek, które trenował wujek Damian J wraz z ciocią Ewą oraz bardzo liczna drużyna siatkarek z Niemiec, którą trenował wujek Damian K z ciocią Klaudią oraz jednodniowym pomocnikiem ciocią Lindą-obywatelką Niemiec, która przybliżyła wiedzę o swoim kraju wszystkim małym sportowcom. Gospodarkami olimpiady były młode wiekiem tenisistki z Polski wraz z ciociami Agatą i Mirką. Całą olimpiadą koordynowała ciocia Marysia. Przez cały tydzień trwania zimowiska pogłębiliśmy swoją wiedzę na temat różnych zakątków Europy. Dzięki staraniom cioci Marysi wzięliśmy udział w kuligu, a dzięki wujkowi Damianowi K przyjechali do nas ciekawi goście. Odwiedziły nas siatkarki z Gdańskiej drużyny Gedania pokazując nam zasady tej gry. Przywiozły ze sobą również różne nagrody, przez co mamy pamiątki po ich miłej wizycie. Chcąc im się odwdzięczyć nauczyliśmy je jednego z naszych warzenkowych tańców;). Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych zawodach przygotowanych przez studentów AWFu, za co serdecznie im dziękujemy gdyż bardzo miło spędziliśmy tam czas. Na koniec naszej przygody każdy uczestnik otrzymał medal za dyscyplinę sportu,  w jakiej był niezwyciężony.

Niestety.. czas naszego zimowiska dobiegł bardzo  szybko końca…Jak wiadomo wszystko  co dobre szybko się kończy…dlatego też przykro było patrzeć na zapłakane dziecięce buźki w dniu wyjazdu… Miejmy jednak nadzieję, że w pamięci jak najdłużej pozostaną nam wspólnie spędzone miło chwile i, że spotkamy się jeszcze wszyscy  razem w wakacje!

Ciocia Klaudia.