04 sierpnia 2015 

2 TYSIĄCE TORNISTRÓW JUŻ SIĘ ZAPEŁNIA

W ramach piątej edycji akcji pomocowej dla uczniów w Archidiecezji Gdańskiej p.n. „Tornister pełen uśmiechów” przekazaliśmy już 2000 plecaków do 64 parafii, które rozdano ludziom dobrej woli a Oni wypełniają je przydatnymi artykułami i przyborami szkolnymi. Następnie Dobroczyńcy przynosić będą pełne plecaki do parafii, a zespoły parafialne przekażą je uczniom. I właśnie wtedy będzie można ujrzeć widok bezcenny – pełen wdzięczności i zadowolenia uśmiech na twarzach szczęśliwych dzieci. 

Jest to wspaniałe dzieło, dzięki któremu dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia będą mogły cieszyć się rozpoczynającym się wkrótce rokiem szkolnym za sprawą ślicznych nowych plecaków. Nie będą musiały martwić się, że w szkole czegoś nie mają. Ale akcja ta nie mogłaby się udać bez zaangażowania wielu osób – darczyńców i wolontariuszy, którym serdecznie już teraz dziękujemy.

W każdym plecaku przekazanym do parafii jest przygotowana ulotka z informacją co powinno się znaleźć, jakie zeszyty, ołówki, kredki, piórnik. – Chodzi o rzeczy nieużywane. Każde dziecko przecież marzy, by pójść do szkoły z pachnącymi świeżością przyborami – mówi ks. Janusz Steć dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Często jest tak – dodaje ks. Janusz Steć – że rodzina kupująca wyprawkę dla swojego dziecka, idąc do sklepu kupuje jeszcze jedną. Takie rodzinne zakupy jednoczą ale i uczą dziecko pomagania innym. Co ważne, w każdym plecaku jest informacja czy plecak przeznaczony jest dla dziewczynki czy chłopca i w jakim wieku jest dziecko. Rodziny, które w poprzednich latach przygotowywały takie plecaki twierdzą, że ta forma pomocy pozwala włożyć do plecaka nie tylko szkolne przybory ale też własne emocje i ciepło.

 

25 maja 2015

Program Tornister pełen uśmiechów ma w tym roku już piątą odsłonę w gdańskiej Caritas.  Program opiera się na dobrej współpracy ludzi i instytucji, dzięki której dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących otrzymują plecaki i wyprawki szkolne.

 

Jak przebiega realizacja programu?

 http://i59.tinypic.com/2gy3plw.jpg

 

W tej chwili analizujemy oferty zakupu plecaków i BARDZO INTENSYWNIE poszukujemy DARCZYŃCÓW.

Może możesz i chcesz wesprzeć akcję??

 

Jeśli tak, prosimy wpłać dowolną kwotę:

– do kasy w Centrali Caritas (Sopot, Al. Niepodległości 778, pon.-pt. 8.00-16.00)

– na konto CARITAS Archidiecezji Gdańskiej:

Bank Millennium S.A. 03 1160 2202 0000 0000 6189 5965

– przelewem internetowym – wpłata online: http://gdansk.caritas.pl/chce-pomoc-formularz/

Już dziś bardzo Ci dziękujemy!