Tematy godności człowieka, szacunku mężczyzny wobec kobiety, sytuacja rodzin,  problem aborcji i eutanazji to niektóre aspekty podejmowane podczas spotkania z ks. Shenan Boquet – prezydentem światowej organizacji Human Life International, który gościł w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej razem z doktorem Joseph Menaey – wiceprezydentem HLI. Obecni byli również Ewa i Lech Kowalewscy z Gdańska (Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – filia HLI) oraz Anna i Sławomir Mrozowicz (Diecezjalna Poradnia Rodzinna)

Po Mszy św., 2 kwietnia, odbyła się konferencja ks. Shenan „Sytuacja w ochronie życia i rodziny w aspekcie międzynarodowym”. Goście odwiedzili również Dom Samotnej Matki Caritas. Język angielski nie był barierą w spotkaniu z podopiecznymi i dziećmi. Ks. Shenan interesował się życiem każdej matki i jej dzieckiem. Zapewniał o modlitwie i o nią prosił. Matki otrzymały podarunki od Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia.